پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۴۰:۰۴

اراضی کوی امام علی(ع) اراک به اسم مالکان آنها سند دار می‌شود

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با بیان این که اراضی کوی امام علی(ع) به نام ساکنان آنها سند می‌خورد گفت: ۲۰۰ فقره پرونده از این اراضی تکمیل و به منظور صدور سند مالکیت به اداره کل ثبت تحویل شده است.

اراضی کوی امام علی(ع) اراک به اسم مالکان آنها سند دار می‌شود

اراضی کوی امام علی(ع)

اراضی کوی امام علی(ع) اراک به اسم مالکان آنها سند دار می‌شود

به نقل ازتسنیم،حمیدرضا نوازنی با اشاره به وضعیت مالکیت اراضی کوی امام علی(ع) اراک اظهار داشت: چندین دهه است که کشمکشی پنهان میان دولت و مردم بر سر مالکیت اراضی کوی امام علی ادامه دارد، اوایل دولت یازدهم و با پیگیری‌های “مقیمی” استاندار وقت، بالاخره وزیر راه و شهرسازی دستورالعملی در رابطه با نحوه واگذاری اراضی تصرفی دولت ابلاغ و مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی براساس ساز و کار تعریف‌شده اقدام به واگذاری اراضی موصوف به متصرفان کند.

وی افزود: علی‌رغم گذشت نزدیک به چهار سال تا نیمه دوم سال ۹۶ پیشرفت چندانی در این زمینه انجام نشده بود تا اینکه از مهرماه سال گذشته این موضوع در دستور کار دفتر فنی استانداری قرار گرفت.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: از آنجایی که دولت بر روی پلاک‌های کلی اراضی دارای سند بوده و امکان واگذاری پلاک‌های فرعی و تحت تصرف افراد میسر نبود، بنابراین لازم بود ابتدا سند املاک تحت تصرف به نام دولت صادر و سپس به نام تک تک افراد انتقال یابد.

نوازنی بیان کرد: بر همین اساس تمامی تلاش  ما متمرکز شد بر این که سندهای اراضی به نام دولت صادر شود و این مهم بالاخره در نخستین روزهای کاری سال ۹۷ انجام شد و تعداد ۶ فقره سند برای ۶ پلاک تحت تصرف به صورت پایلوت صادر شد.

وی ادامه داد: در ادامه با  ارسال نامه‌ای در روزهای اخیر برای ساکنان پلاک‌های مزبور از آنها تقاضا شد تا علاوه‌ بر مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی، نسبت به انجام مراحل قانونی  انتقال سند از دولت به نام خود اقدام کنند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عنوان کرد: در صورت انجام این مرحله، به صورت عملی پروسه پایلوت سنددار کردن این اراضی پایان می‌‌‌یابد.

نوازنی اضافه کرد: درحال حاضر هم تعداد ۲۰۰ فقره پرونده از اراضی فوق  تکمیل و به منظور صدور سند مالکیت به اداره کل ثبت تحویل شده است.

وی افزود: با توجه به فراهم شدن این امکان انتظار می‌رود، ساکنان کوی امام علی(ع) علاوه‌ بر استقبال از  فراخوان اعلامی، نسبت به همکاری با متصدیان امور درراستای سنددار کردن اراضی تحت سکونت خود  اقدام کنند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۷۸

واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!

چهره‌ها با اشک زیبا می‌شود/محمود کریمی

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا