پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۳:۳۴

حمایت از تولیدکنندگان محصولات فرهنگی مورد غفلت واقع نشود

فعال فرهنگی کشور گفت: حمایت از تولیدکنندگان محصولات فرهنگی خود منجر به حمایت از کالای ایرانی می‌شود.

فعال فرهنگی کشور:

حمایت از تولیدکنندگان محصولات فرهنگی مورد غفلت واقع نشود

تولیدکنندگان محصولات فرهنگی

حمایت از تولیدکنندگان محصولات فرهنگی مورد غفلت واقع نشود

حجت الاسلام داود صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به نام‌گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: هدف از حمایت کالای ایرانی در اصل ایجاد اشتغال و حمایت از تولید داخلی و در نهایت افزایش سرمایه ملی است.
وی افزود: در بخش فرهنگ دو نوع حمایت وجود دارد نوع اول حمایت از کالاهای فرهنگی از جمله محصولات فرهنگی و هدایای فرهنگی و نوع دوم در بخش خدمات فرهنگی از جمله خدمت رسانی به گردشگری است که این امر خود سبب ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود.
فعال فرهنگی کشور با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر می‌تواند اشتغال بیشتری برای جوانان به همراه داشته باشد، تصریح کرد: حوزه‌های فرهنگی و هنری به دلیل آنکه ذاتا منابع انسان‌محور هستند اگر مورد توجه قرار گیرند، اشتغال بیشتری در جامعه ایجاد خواهند کرد.
صالحی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ و هنر قطعا می‌تواند به افزایش سرمایه ملی کمک چشمگیری کند، چراکه بیشتر با انسان در ارتباط است و مانند بخش صنعت نیست که بیشتر کارها را دستگاه انجام دهد.
وی به اثرگذاری فرهنگ و هنر در ایجاد روحیه استفاده از کالای ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: برای استفاده از تولید داخلی و تولید ملی باید فرهنگ‌سازی شود که این امر مهم به عهده حوزه فرهنگ و هنر است.
فعال فرهنگی کشور با اشاره به اینکه حمایت از کالای ایرانی باید در حوزه فرهنگ و هنر نیز مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: اگر شعار سال به‌درستی به اطلاع مردم برسد و تولیدکنندگان کیفیت محصولات خود را بالا ببرند قطعا تاثیرگذار است.
صالحی با اشاره اینکه نویسندگان، نقاشان و شاعران نیز به‌نوبه خود می‌توانند در حوزه فرهنگی تاثیرگذار باشند، گفت: اگر نویسندگان و فعالان هنری را جزء تولیدکنندگان به شمار آوریم و حمایت از تولیدکنندگان را باعث رشد کالای داخلی بدانیم باید از آن‌ها نیز حمایت شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

نگاهی به چهار دهه تحقیر آمریکا

دکتر سلام ۱۷۷ / قهر قهر تا روز قیامت

بازتاب حرکت زیبای نوجوان ایرانی

ازدواج سفید نماینده سابق اصلاح‌طلب