یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۲۸:۱۶

تردد در جاده‌های استان مرکزی ۱۶ درصد افزایش یافت

تردد در جاده‌های استان مرکزی با بیش از ۶۹۸ هزار تردد ۱۶ درصد افزایش یافت.

تردد در جاده‌های استان مرکزی ۱۶ درصد افزایش یافت

تردد در جاده‌های استان مرکزی

تردد در جاده‌های استان مرکزی ۱۶ درصد افزایش یافت

به نقل ازتسنیم،آغاز فصل بهار و تعطیلات نوروز فرصتی برای انجام سنت حسنه و اسلامی صله رحم است که از دیرباز در بین مردم ایران وجود داشته است.

از سوی دیگر بخشی از مردم این ایام تعطیلات را غنیمت شمرده و با سفر به نقاط مختلف کشور از دیدنی‌ها و اماکن و جاذبه‌های گردشگری کشور بهره‌مند شده و استفاده می‌کنند.

با توجه به افزایش حجم ترددها در جاده‌ها و افزایش سطح سفرهای جاده‌ای و حتی درون شهری طرح‌های مختلفی در راستای تسهیل سفرها و همین طور ایجاد بستر لازم برای سفرهایی آسوده و ایمن در سطح کشور در حال اجرا است.

این طرح‌ها که از روزهای پایانی سال و در ایام آخرین ماه اسفند آغاز و تا اواسط فروردین‌ماه نیز ادامه داد، در راستا افزایش سطح ایمنی سفرها و ایجاد بستر سفری خوش و ایمن برای مسافران تدارک دیده می‌شود.

استان مرکزی کریدور غرب و جنوب کشور

استان مرکزی استانی است تقریباً در مرکز ایران قرار دارد و بزرگترین شهر و مرکز استان مرکزی شهر اراک است که به عنوان پایتخت صنعتی ایران شناخته می‌شود.

این استان از شمال به استان‌های البرز و قزوین، از غرب به استان همدان، از شمال شرقی به استان تهران از جنوب به استان‌های لرستان و اصفهان و از شرق به استان‌های قم و اصفهان محدود است.

موقعیت استان مرکزی به گونه‌ای است که به عنوان کریدوری در بین دو منطقه جنوب کشور و غرب کشور شناخته می‌شود که سالانه در ایام پیک ئو پرتردد سال مانند ایام نوروز شاهد حضور بسیار زیاد ترددها است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: تردد در جاده‌های استان مرکزی ۱۶درصد افزایش یافت.

علی اختری با اشاره به آخرین وضعیت جاده‌های استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به تحلیل تردد در ۶۲ محور شریانی مجهز به ترددشمار آنلاین در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹۸ هزار و ۵۱۶ تردد در استان مرکزی و محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: این درحالی است که این رقم نسبت به سال قبل در این زمان که ۶۰۲ هزار و ۱۵۰ تردد در استان به ثبت رسید، شاهد رشد ۱۶ درصدی بوده‌ایم.

اختری تصریح کرد: میانگین سرعت ۸۸ کیلومتر بر ساعت بوده این درحالی است که میانگین سال قبل ۸۸  کیلومتر در ساعت بوده که رشدی نداشته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: درصد تخلفات سرعت غیر مجاز در استان مرکزی معادل ۱۲ درصد بوده که البته درصد تخلفات سرعت غیرمجاز در کشور معادل ۸ درصد است.

وی افزود: آمار تعداد وسایل نقلیه ورودی به استان معادل ۱۵۶ هزار و ۱۸۶ مورد بوده که نسبت به سال قبل که این رقم معادل ۱۱۷ هزار و ۹۴۸ مورد به ثبت رسیده شاهد رشد ۳۲ درصدی بوده‌ایم.

اختری خاطرنشان کرد: تعداد وسایل نقلیه خروجی از استان معادل ۱۵۶ هزار و ۳۱۸ مورد بود که با توجه به آمار سال قبل که معادل ۱۱۸ هزار و ۴۹ مورد بوده شاهد رشد ۳۲ درصدی هستیم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان مرکزی با اشاره به تردد در محورهای مواصلاتی استان مرکزی گفت: پرترددترین محورها براساس متوسط نرخ ساعتی تردد شامل اراک – شازند (هزار و ۷۹۹ تردد در ساعت)، اراک-سلفچکان (هزار و۶۳۴ تردد در ساعت) و آزادراه ساوه-تهران (هزار و ۳۰۶ تردد در ساعت) بوده است و در این حال، بیشترین سرعت متوسط مربوط به آزادراه بویین‌زهرا-ساوه(۱۱۴ کیلومتر در ساعت) و آزادراه همدان-ساوه (۱۰۸ کیلومتر در ساعت) و آزادراه ساوه-همدان (۱۰۵ کیلومتر در ساعت) بوده است.

وی ادامه داد: درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در استان معادل ۱۶ درصد بوده که نسبت به تردد وسایل نقلیه سنگین سال قبل که ۱۵ درصد بوده شاهد رشد یک  درصدی این ترددها هستیم این درحالی است که میانگین درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در کشور معادل ۱۴ درصد بود.

اختری بیان کرد: بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین نسبت به کل تردد انجام شده در آن محور مربوط به دلیجان-سلفچگان با ۶۲ درصد، سلفچکان-دلیجان با ۵۱ درصد و دلیجان-اصفهان با ۳۴ درصد بوده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی