جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۰:۵۳:۱۹

طرح‌های نظارت و بازرسی حوزه غذا و دارو در استان مرکزی اجرا می‌شود

معاون غذا و دارو علوم پزشکی استان مرکزی با بیان اینکه طرح‌های نظارت و بازرسی حوزه غذا و دارو در استان مرکزی در ایام نوروز اجرا می‌شود گفت: ۱۰۰ درصد برنامه‌های معاونت غذا و دارو علوم پزشکی استان مرکزی اجرایی شد.

طرح‌های نظارت و بازرسی حوزه غذا و دارو در استان مرکزی اجرا می‌شود

طرح‌های نظارت و بازرسی حوزه غذا و دارو

طرح‌های نظارت و بازرسی حوزه غذا و دارو در استان مرکزی اجرا می‌شود

به نقل ازتسنیم،مصطفی دلاوری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حوزه معاونت غذا و دارو در سالی که روزهای پایانی آن را سپری می‌کنیم خوشبختانه ۱۰۰ درصد برنامه عملیاتی را که از سوی وزارت بهداشت تدوین شده بود را اجرایی کردیم.

وی افزود: براساس ارزیابی که سال گذشته از حوزه غذا و دارو به عمل آمد موفق به کسب رتبه برتر کنترل مواد غذایی شد، بیش از ۹۰ درصد محصولات تولیدی برچسب‌گذاری شده‌اند.

معاون غذا و دارو علوم پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: طرح پی ام اس که کنترل مواد غذایی و آرایشی را دربرمی‌گیرد از چندماه پیش شروع شده و تا سه ماهه نخست سال آینده وجود دارد، بررسی و ارزیابی از تمامی اماکن تولید مواد غذایی انجام شده و نظارت بر دارو و مواد مخدر به صورت کامل انجام می‌شود و عطاری‌ها و باشگاه‌های ورزشی هم مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

دلاوری بیان کرد: در بحث تامین و توزیع دارو مشکلی نداشتیم و تمامی داروخانه‌ها به صورت ۱۰۰ درصد تامین شده و تامین ۱۰۰ درصدی دارو و تجهیزات پزشکی را داشتیم، جزو معدود دانشگاه‌هایی بودیم که کمترین بدهی را داشتیم و مطالبات دارویی را پرداخت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در چهار حوزه دارو، نظارت بر مواد غذایی، آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، ارائه تجهیزات پزشکی، کشیک‌های ایام تعطیلات از روز ۲۵ اسفندماه کار خود را شروع کرده‌اند و تا دو روز بعد از تعطیلات نوروز این کشیک‌ها و بازرسی‌ها وجود دارد.

معاون غذا و دارو علوم پزشکی استان مرکزی عنوان کرد: چه روزهای تعطیل و چه غیرتعطیل در آزمایشگاه‌ها کشیک داریم، در آزمایشگاه، در اداره نظارت بر مواد غذایی و دارو و تجهیزات پزشکی به صورت روتین بازرسی‌هایی را به صورت سرزده از مراکز خصوصی و دولتی زیرمجموعه خود انجام می‌دهند و اگر مشکلی در تامین دارو یا تجهیزات پیش بیاید یا کنترل مواد غذایی، توسط این کشیک‌ها رسیدگی می‌شود.

دلاوری اضافه کرد: حدود ۵ هزار بسته آموزشی و فرهنگی را داریم�

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

موشن گرافیک «استعمار دلار»

مداحی حاج منصور ارضی در حسینیه امام خمینی(ره)

روضه خوانی حاج مهدی بنی فاطمه در حسینیه امام خمینی (ره)

چه کسانی پیام امام حسین را نمی توانند بشنوند؟/ توییت نما