پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۵:۵۳

دستگاه قضایی با متخلفان در چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کند

دادستان اراک با تشریح آخرین جزئیات برخورد دستگاه قضایی با خاطیان و مجرمان چهارشنبه‌سوری در استان مرکزی گفت: دستگاه قضایی با متخلفان در چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کند.

دادستان اراک؛

دستگاه قضایی با متخلفان در چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کند

چهارشنبه‌سوری

دستگاه قضایی با متخلفان در چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کند

به نقل از تسنیم، عباس قاسمی شامگاه دوشنبه در گفت‌و‌گوی ویژه خبری با اشاره به چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: متاسفانه شاهدیم که در مواردی جوانان و نوجوانان با تهیه مواد محترقه و یا برپا کردن آتش مزاحمت‌هایی را  برای افراد دارند و یا با ایجاد هیاهو و حرکات نامتعارف سبب اخلال در نظم جامعه می‌شوند که این موضوعات جرم است و برای آنها مجازات هم تعیین شده است.

وی افزود: اگر موضوع دسته جمعی و یا با توطئه قبلی باشد که حداکثر مجازات که همان حبس و شلاق است داده می‌شود و اگر بدون توطئه قبلی بوده و سبب صدمه افراد شود که از لحاظ قضایی و قانونی و پزشکی باید افراد دیه بپردازند به ویژه که مبلغ دیه در سال آینده هم افزایش پیدا می‌کند و در ماه‌های غیر حرام ۲۳۱ میلیون تومان دیه یک نفر مرد مسلمان است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک تصریح کرد: تحریق و یا آتش زدن اموال منقول و یا غیر منقول جرم است و اگر در حد معاربه باشد مجازات آن در حد اعدام هم پیش‌بینی شده و اگر غیرمعاربه باشد حبس‌های طویل مدت در نظر گرفته شده که در مواردی که با مواد محترقه باشد به حداکثر مجازات حبس فرد محکوم می‌شود.

وی عنوان کرد: در مواردی که جوانان از باب شوخی مواد محترقه را تهیه کرده و زیر پای اطفال و یا زنان پرت می‌کنند که به منجر به مرگ برخی افراد می‌شود که این هم مجازات سنگینی را در بردارد.

قاسمی بیان کرد: صرف تهیه، تولید، توزیع، فروش و حمل و نقل مواد محترقه جرم است و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده، مزاحمت برای افراد، مانع شدن از کسب هم مجازاتی از نوع حبس و یا شلاق را در بردارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک ادامه داد: اگر آتش سوزی و تخریب با مواد محترقه انجام شود قانون‌گذار حداکثر حبس را که پنج سال حبس است را در نظر گرفته است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی