پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۲۰:۵۹:۲۱

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی و رئیس شورای حمل و نقل استان گفت : هماهنگی کامل به منظور آمادگی مجموعه‌های حمل و نقل برای سفرهای نوروزی انجام شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی؛

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

شبکه حمل و نقل استان مرکزی

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

به نقل از تسنیم، جلسه شورای حمل و نقل استان مرکزی ظهر امروز با حضور اعضای مربوطه برگزار شد و در آن مباحثی در رابطه با حمل و نقل و آمادگی مجموعه حمل و نقل استان به منظور سفرهای نوروزی مطر شد.

قبل از شروع این جلسه اعضای شورای حمل و نقل از قسمت‌های مختلف آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از جمله آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه آسفالت و آزمایشگاه مکانیک خاک بازدید کردند و مسئولان آزمایشگاه‌ها توضیحات مبسوطی در رابطه  با دستگاه‌ها و تجهیزات موجود و نحوه عملکرد و کاربرد آنها ارائه کردند.

استقرار اکیپ هواشناسی در فرودگاه اراک

رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی هم با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده به منظور سفرهای نوروزی گفت:  آمادگی کامل مجموعه‌های حمل و نقلی برای سفرهای نوروزی از جمله ضروریاتی است که هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است و مجموعه حمل و نقل استان آمادگی کامل را دارد.

مجید شارقی تصریح کرد: پیگیری استقرار اکیپ هواشناسی در فرودگاه به‌سبب حساسیت موضوع به‌ویژه به سبب افزایش پروازها که حداقل ۵۰ پرواز در روز است و همچنین راه‌اندازی هواشناسی زرندیه به‌سبب اتمام ساختمان آن از جمله مواردی بودند که در این جلسه مصوب می‌شوند.

راه‌اندازی تجهیزات و آموزش در رشته آسفالت‌های حفاظتی‌

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان هم در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در این آزمایشگاه گفت: از جمله اقدامات انجام شده در این آزمایشگاه می‌توان به راه‌اندازی تجهیزات و آموزش در رشته آسفالت‌های حفاظتی‌، انجام مطالعه ۸۲۰ کیلومتر از راه‌های استان برای تهیه شناسنامه راه‌های استان، تجهیز و راه اندازی بخش قیرهای امولسیون‌، انجام یک هزار و  ۹۰۰ متر عملیات حفاری در قالب ۶۰ پروژه به منظور پارامترهای مهندسی خاک اشاره کرد.

محمد طلاشجاعی افزود: انجام ۶۰ آزمایش برای طبقه‌بندی خاک، انجام ۴۰ هزار آزمایش خاک، بتن، آسفالت، مغزه‌گیری،کشش و سایر مطالعات، تجهیز بخش مقاومت مصالح، برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، چاپ و انتشار کتاب‌هایی در زمینه‌های مختلف ژئوتکنیک و غیره تنها بخشی از اقدامات انجام شده در این مجموعه است.

به‌گزارش تسنیم درپایان این جلسه مصوب شد تا مدیران عضو شورای حمل و نقل گزارش اقدامات و برنامه‌های نوروزی خود را ظرف مدت یک هفته به دبیرخانه شورا ارسال کنند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
آخرین اخبار
چند رسانه ای

موشن گرافیک «استعمار دلار»

مداحی حاج منصور ارضی در حسینیه امام خمینی(ره)

روضه خوانی حاج مهدی بنی فاطمه در حسینیه امام خمینی (ره)

چه کسانی پیام امام حسین را نمی توانند بشنوند؟/ توییت نما