پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۴:۵۱

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی و رئیس شورای حمل و نقل استان گفت : هماهنگی کامل به منظور آمادگی مجموعه‌های حمل و نقل برای سفرهای نوروزی انجام شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی؛

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

شبکه حمل و نقل استان مرکزی

تدابیر لازم در شبکه حمل و نقل استان مرکزی ویژه نوروز اتخاذ شده است

به نقل از تسنیم، جلسه شورای حمل و نقل استان مرکزی ظهر امروز با حضور اعضای مربوطه برگزار شد و در آن مباحثی در رابطه با حمل و نقل و آمادگی مجموعه حمل و نقل استان به منظور سفرهای نوروزی مطر شد.

قبل از شروع این جلسه اعضای شورای حمل و نقل از قسمت‌های مختلف آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از جمله آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه آسفالت و آزمایشگاه مکانیک خاک بازدید کردند و مسئولان آزمایشگاه‌ها توضیحات مبسوطی در رابطه  با دستگاه‌ها و تجهیزات موجود و نحوه عملکرد و کاربرد آنها ارائه کردند.

استقرار اکیپ هواشناسی در فرودگاه اراک

رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی هم با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده به منظور سفرهای نوروزی گفت:  آمادگی کامل مجموعه‌های حمل و نقلی برای سفرهای نوروزی از جمله ضروریاتی است که هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است و مجموعه حمل و نقل استان آمادگی کامل را دارد.

مجید شارقی تصریح کرد: پیگیری استقرار اکیپ هواشناسی در فرودگاه به‌سبب حساسیت موضوع به‌ویژه به سبب افزایش پروازها که حداقل ۵۰ پرواز در روز است و همچنین راه‌اندازی هواشناسی زرندیه به‌سبب اتمام ساختمان آن از جمله مواردی بودند که در این جلسه مصوب می‌شوند.

راه‌اندازی تجهیزات و آموزش در رشته آسفالت‌های حفاظتی‌

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان هم در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در این آزمایشگاه گفت: از جمله اقدامات انجام شده در این آزمایشگاه می‌توان به راه‌اندازی تجهیزات و آموزش در رشته آسفالت‌های حفاظتی‌، انجام مطالعه ۸۲۰ کیلومتر از راه‌های استان برای تهیه شناسنامه راه‌های استان، تجهیز و راه اندازی بخش قیرهای امولسیون‌، انجام یک هزار و  ۹۰۰ متر عملیات حفاری در قالب ۶۰ پروژه به منظور پارامترهای مهندسی خاک اشاره کرد.

محمد طلاشجاعی افزود: انجام ۶۰ آزمایش برای طبقه‌بندی خاک، انجام ۴۰ هزار آزمایش خاک، بتن، آسفالت، مغزه‌گیری،کشش و سایر مطالعات، تجهیز بخش مقاومت مصالح، برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، چاپ و انتشار کتاب‌هایی در زمینه‌های مختلف ژئوتکنیک و غیره تنها بخشی از اقدامات انجام شده در این مجموعه است.

به‌گزارش تسنیم درپایان این جلسه مصوب شد تا مدیران عضو شورای حمل و نقل گزارش اقدامات و برنامه‌های نوروزی خود را ظرف مدت یک هفته به دبیرخانه شورا ارسال کنند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی