پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۵:۲۳

۶۳۶۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی شهری پایدار استان مرکزی اختصاص یافت

معاون عمرانی استاندار مرکزی با بیان اینکه ۶۳۶۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی شهری پایدار استان در نظر گرفته شد گفت: بهسازی و نوسازی ۳۵ محله غیررسمی در دستور کار استان مرکزی است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی:

۶۳۶۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی شهری پایدار استان مرکزی اختصاص یافت

بازآفرینی شهری

۶۳۶۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی شهری پایدار استان مرکزی اختصاص یافت

به نقل از مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم دولت اجرای طرح بازآفرینی شهری است و رئیس جمهور شروع این طرح را اعلام کردند.

وی افزود: طبیعتا رسیدگی به مواردی که در این زمینه باید انجام شود در سرلوحه کار ما قرار دارد و موارد اجرایی سال ۹۶ که مطرح شد مستلزم همکاری سایر دستگاه‌هاست، البته درست است دستگاه‌ها باید کمک کنند اما چون مناقصه را خود راه و شهرسازی برگزار می‌کند، کارفرمای جذب منابع هم خود این اداره است که انتظار داریم تلاش بیشتری در زمینه جذب این اعتبارات داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: تقاضا داریم که روی این موضوع دستگاه‌ها حساس باشند، همان طور که اعتبارات تملک دارایی برای هر یک از این موارد درخواست می‌کنید انتظار داریم که این موارد هم انجام شود تا سبب ایجاد تحریک در مناطق غیررسمی شود.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: امسال ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار این حوزه با تخصیص صددرصد بوده که الان در برنامه اجرایی این مبلغ ۶ میلیارد تومان شده است.

وی ادامه داد: برنامه در دستگاه‌های تخصصی تهیه می‌شود و در بخشی از اجرای آن دستگاه‌های عضو مشارکت می‌کنند، بحث ایجاد مراکز اجتماعی در محله‌های هدف به‌ویژه کوی امام علی(ع) و باغ خلج اراک ضرورت دارد، زیرا بیشتر مسائل اجتماعی ما در همین مناطق است، مکان آن جانمایی شده و مربوط به الان هم نیست.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: در طرح بازآفرینی شهری بودجه و اعتبار برنامه بازآفرینی شهری پایدار استان برای سال آینده ۶۳۶ میلیارد تومان است که ۴۸۴ میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، ۵ میلیارد تومان ساماندهی حاشیه شهرها، ۶۱۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار شهرداری‌ها، یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان سایر دستگاه‌ها و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سهم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تعیین شده است.

زندیه‌وکیلی اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۰ باید یک‌هزار و ۳۳۴ محله در کشور و ۳۵ محله در استان بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی شود تا سرانه خدمات‌دهی به این مناطق نیز به مانند دیگر نقاط باشد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی