پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۳۹:۰۲

پروژه مسکن مهر استان مرکزی بالای ۹۷ درصد پیشرفت دارد

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: پروژه مسکن مهر استان بالای ۹۷ درصد پیشرفت دارد و تقریبا به پایان رسیده و می‌توان گفت امسال پروزه‌های مسکن مهر ما به پایان رسیده است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی:

پروژه مسکن مهر استان مرکزی بالای ۹۷ درصد پیشرفت دارد

مسکن مهر

پروژه مسکن مهر استان مرکزی بالای ۹۷ درصد پیشرفت دارد

به نقل از تسنیم، مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای مسکن استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق گزارش بنیاد مسکن در جلسه امروز به جز یکی دو پروژه‌ همه پروژه‌ها انجام شده‌اند که آن یکی دو پروژه هم با تعاونی‌ها مشکل داشتند.

وی افزود: اداره تعاون باید مصر باشد زیرا تا زمانی که واحدها تحویل نشده نباید کار را رها کنند که در این زمینه از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشتر انتظار داریم، در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت خوشبختانه همه تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه انجام شده به جز یکی دو پروژه کار اجرایی همه پروژه‌ها به اتمام رسیده و در ارتباط با فروش اقساطی مسکن مهر هم بیشتر از ۹۵ درصد پروژه‌ها فروش اقساطی شده‌‌اند و مردم درحال پرداخت اقساط هستند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: به طور کلی می‌توان گفت که پروژه مسکن مهر استان بالای ۹۷ درصد پیشرفت دارد و تقریبا به پایان رسیده و می‌توان گفت امسال پروژه‌های مسکن مهر ما به پایان رسیده است.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: در شهر امیرکبیر تنها تعدادی واحد داریم که در پایان برنامه مسکن مهر شروع شده و عقب بودن ما در این زمینه هم به سبب همین موضوع است ضمن اینکه خصوصیات آن هم متفاوت است که آنجا هم طبق قولی که مسئولان داده‌اند تا پایان شهریورماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد، نواقصی هم که در زیرساخت‌ها و روبناها هست تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: تنها استانی هستیم که ۱۰۰ درصد پارکینگ‌های مسکن مهر را تامین کرده‌ایم و جزو استان‌هایی هستیم که در زمینه مسکن مهر بسیار خوب عمل کرده‌ایم.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: گزارشی هم بنیاد مسکن از نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی ارائه کرد که بانک‌های عامل در زمینه تسهیلات این مقوله پرداخت‌های خوبی داشته‌اند، همین الان هم امکان پرداخت تسهیلات روستایی وجود دارد و پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به این همه مسائل زلزله که پیش ‌آید روستائیان از این تسهیلات برای نوسازی منازل خود استفاده کنند.

زندیه‌وکیلی اضافه کرد: در بافت‌های فرسوده هم به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کنیم که ۱۰ میلیون تومان هم می‌توانند جئداگانه بگیرند یعنی حدود ۵۰ میلیون تومان در شهر اراک می‌توانند تسهیلات بگیرند و در شهرهای دیگر ۴۰ میلیون تومان که برای واحدهای مستقر در بافت‌های فرسوده مصوب وجود دارد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی