پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۲۲:۲۱

مردم استان مرکزی بیش از ۶۳ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه مردم استان مرکزی بیش از ۶۳ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند از رشد ۷ درصدی صدقات در استان مرکزی خبر داد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی:

مردم استان مرکزی بیش از ۶۳ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

صدقه

مردم استان مرکزی بیش از ۶۳ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

به نقل از تسنیم، رمضانعلی جلالی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد پرداخت صدقات از سوی مردم استان اظهار داشت: یکی از آموزه‌های دستوری قرآن، صدقه است و در بسیاری از روایات، صدقه با دو اثر جذب منفعت و دفع بلا مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: از این‌رو صدقه دادن در هر روز به ویژه برای دفع بلا و رفع گرفتاری‌ها به عنوان مستحب معرفی شده و از مومنان خواسته شده تا با صدقه دادن خود را بیمه کنند به طوری که در روایات صدقه به عنوان امری مستحب چنان مورد تأکید قرار گرفته است که می توان آن را در زمره مستحبات موکد برشمرد.

جلالی ادامه داد: ۱۰ ماهه سال ۹۶ مردم استان مرکزی ۶۳ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال در قالب صدقات به نیازمندان کمک کردند که به نسبت سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: صدقه قبل از آنکه به دست نیازمند برسد به دست خدا می‌رسد، مردم استان مرکزی در معاملهٔ با پروردگار خویش فقرا و نیازمند را از یاد نبرده و در رسیدگی به امور آن‌ها تلاش می‌کنند.

جلالی تصریح کرد: کمیته امداد از حمایت مردمی برخوردار است، اعتماد مردم مهم‌ترین سرمایه کمیته امداد بوده و از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد، توانمندسازی مددجویان است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی خاطرنشان کرد: پرداخت صدقه به روش الکترونیکی بهترین روش پرداخت صدقه است و مردم خیر استان مرکزی می‌توانند وجوه صدقه را از طریق کد دستوری #۰۸۶*۸۸۷۷* با استفاده از تلفن همراه و یا دانلود رایگان اپلیکیشن سکه از بازار و استفاده از گزینه نیکوکاری پرداخت کنند.

وی عنوان کرد: از حضور پرشور مردم استان در جشن نیکوکاری تشکر می‌کنیم و تمامی کمک‌های مردم استان در اسرع وقت و قبل از آغاز سال جدید بین نیازمندان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی