پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۵:۰۳

فروش ارز مسافرتی با بررسی مدارک حرکتی در راستای حفظ بازار است/مدیریت بازار ارز نباید به ضرر مسافران تمام نشود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: فروش ارز مسافرتی با بررسی مدارک حرکتی در راستای حفظ بازار است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

فروش ارز مسافرتی با بررسی مدارک حرکتی در راستای حفظ بازار است/مدیریت بازار ارز نباید به ضرر مسافران تمام نشود

مدیریت بازار ارز

فروش ارز مسافرتی با بررسی مدارک حرکتی در راستای حفظ بازار است/مدیریت بازار ارز نباید به ضرر مسافران تمام نشود

به نقل از خانه ملت، محمد حسینی با اشاره به وضعیت بازار ارز اظهار داشت: باوجود اینکه نرخی که ارز خریدوفروش می‌شود رقم بالایی است و ارز در بازار ارز با نرخی بیش از رقم ارز مبادله‌ای خریدوفروش می‌شود اما بازار به تعادل رسیده است.

وی در خصوص حواشی بازار ارز گفت: البته شنیده‌ایم که اتفاقاتی در حواشی بازار ارز رخ می‌دهد اما آنجایی که اسناد و مدارکی دال بر صحت این اتفاقات وجود ندارد نمی‌توان این حواشی را تأیید یا رد کرد.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به روند خریدوفروش ارز  گفت: در حال حاضر اتاق مبادله برای برخی کالاها و مواردی که از قبل ثبت‌شده بود ارز با نرخی حدود ۴ هزار و ۲۰۰ تومان ارائه می‌کند اما ارز مسافرتی در بازار با نرخی بالاتر تهیه می‌شود.

مدیریت بازار ارز به ضرر متقاضی تمام نشود

وی تأکید کرد: دولت باید در روزهای منتهی به ایام نوروز به نحوی بازار را مدیریت کند که متقاضیان و نیازمندان ارز برای خرید کالا و مواد اولیه و مسافران متضرر نشوند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی برای حفظ بازار ارز گواهی اوراق با سود سپرده ۲۰ درصد ارائه کرد، اظهار داشت: ارائه این گواهی حرکتی در راستای ثبات بازار ارز بود، در حال حاضر سود این سپرده‌ها به ۲۰٫۵ درصد رسیده است این افزایش سود تشویقی در راستای جمع‌آوری نقدینگی جامعه است تا به بازار ارز و طلا فشار وارد نشود.

نوسان ارز در شب عید همیشگی است

حسینی در ادامه با طبیعی دانستن تغییرات بازار ارز در ماه پایانی سال، گفت: همیشه در ایام عید این تغییرات و نوسانات را در بازار ارز داشته‌ایم.

وی در خصوص سختگیری و بررسی مدارک برای فروش ارز مسافرتی، توضیح داد: بحث دولت این است که بتواند ارز را مستقیم به کسانی که نیازمندند بفروشند نه اینکه صرافی‌ها خریداری کنند بعد به‌واسطه ها فروخته شود و واسطه‌ها در ساعتی که مردم نیازمند هستند ارز را باقیمتی بالاتر ارائه دهند.

حفظ بازار ارز با بررسی مدارک

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسافر خارج از کشور با ارائه مدارت و اسناد  می‌تواند ارز با را قیمتی متعادل دریافت کند، گفت: در روش گذشته افراد ارز را از صرافی‌ها خریداری و زمان‌هایی که حجم متقاضی زیاد می‌شد و ارز در بازار موجود نبود آن را باقیمتی بالاتر عرضه می‌کردند، در واقع بخشنامه بانک مرکزی حرکتی در مسیر حفظ بازار است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی