پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۴۲:۵۵

طرح آرامش بهاری در ۸۵ بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: طرح آرامش بهاری در ۸۵ بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

طرح آرامش بهاری در ۸۵ بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود

طرح آرامش بهاری

طرح آرامش بهاری در ۸۵ بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود

به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسین دلاوری امروز در نشست خبری آرامش بهاری که در این اداره‌کل برگزار شد اظهار داشت: امسال برای هشتمین سال متولی طرح آرامش بهاری به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و واحدهای استانی و شهرستانی برگزار می‌شود، در این طرح زائران و مجاوران بقاع متبرکه از خدمات ارائه شده در طرح آرامش بهاری استفاده می‌کنند.

وی افزود: سال گذشته ۴۰میلیون بار زائر از بقاع متبرکه‌ای که در طرح آرامش بهاری سازمان اوقاف مشارکت داشتند بازدید کردند، کارکرد بقاع متبرکه در تمام کار ویژه‌ها و مناسبت‌ها فرهنگی است و اجرای طرح آرامش بهاری از جمعه، ۲۵اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه دارد.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: ۸۵ بقعه استان مرکزی در هشتمین سال برگزاری میزبان اجرای طرح آرامش بهاری است، این طرح در سطوح ویژه، سطح یک، سطح ۲، سطح ۳ برگزار می‌شود که هر یک شاخصه‌های مربوط به خود را دارند این در حالی است که در ایام نوروز اکثر دستگاه‌های فرهنگی تعطیل هستند اما سازمان اوقاف ستادهای ویژه‌ای را از ۲۰اسفند تا ۱۵فروردین مستقر کرده است.

دلاوری بیان کرد: در بقاع متبرکه ویژه اقامه دو نوبت نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا، برپایی خیمه معرفت با ۴غرفه با ۳مبلغ اعزامی و ۲مبلغ بومی و پرداختن به مسائل کودکان، روانشناسی، خانواده، مشاوره و مذهبی، برپایی فروشگاه محصولات فرهنگی، ویژه برنامه های تحویل سال الزامی است.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی عنوان کرد: اقامه نماز جماعت، خیمه معرفت با ۲ یا ۳غرفه، ۲مبلغ اعزامی و ۲مبلغ بومی شاخصه بقاع سطح یک هستند، اقامه یک نوبت نماز جماعت، برپایی خیمه معرفت با یک یا دو غرفه، حضور یک مبلغ بومی و یک مبلغ اعزامی ویژگی بقاع سطح دو است.

دلاوری خاطرنشان کرد: اشتیاق حضور مردم در اماکن مقدس در ایام نوروز بیشتر می‌شود، در این ایام مردم به صورت آتش به اختیار و NGOهای مذهبی و فرهنگی آماده خدمت رسانی به زائران هستند و ما هم  تمام تلاش خود را می‌کنیم که بنا به فرموده رهبری بقاع به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

وی اضافه کرد: سال گذشته با استفاده از اساتید دانشگاه و حوزه به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی اهتمام ویژه شد که اجرای این برنامه امسال هم ادامه دارد، خدمت رسانی منسجم و منظم و شایسته به زائران و مسافران نوروزی از تکالیف اوقاف است و  همچنین به زائرانی که از عراق برای زیارت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) پیاده سفر می‌کنند خدمت رسانی می‌کنیم.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: مردم برای حضور در بقاع متبرکه انتظاراتی همچون تأمین رفاه و اقامت دارند که با ارتقای زیرساخت‌های فیزیکی، عمرانی و بهداشتی این مطالبات در نظر گرفته شده است.

دلاوری ادامه داد: بیش از ۱۰هزار اقلام فرهنگی رایگان در اختیار کودکان، نوجوانان و جوانان گذاشته می‌شود،  در برخی شهرستان‌ها همچون محلات، تفرش، اراک، شازند و محلات برخی بقاع خدمات را شبانه روزی ارائه می‌دهند و در پایان طرح هم از بقاع و گلزار شهدا غباروبی و عطرافشانی می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی