پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۸:۴۰

آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های استان مرکزی ۸۰ درصد کاهش یافت

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های استان مرکزی ۸۰ درصد کاهش یافت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی:

آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های استان مرکزی ۸۰ درصد کاهش یافت

آتش‌سوزی مراتع

آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های استان مرکزی ۸۰ درصد کاهش یافت

به نقل از تسنیم، سعید فرخی ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی خشکسالی، سرما زدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: از راهکارهای افزایش تولید، گره گشایی از مشکلات و تضمین اشتغال و درآمد در عرصه کشاورزی زمینه سازی حضور سرمایه‌گذار، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و اقتصادی کردن کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به اینکه در استان مرکزی مزیت‌های صنعتی و کشاورزی وجود دارد اما در سال‌های گذشته تمرکز تصمیم‌سازی و اجرا بیشتر بر مباحث صنعت بوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی تصریح کرد: با ظرفیت‌های گسترده و اهمیتی که بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی دارد این موضوع باید به شکل اصولی دیده و بررسی شود.

فرخی بیان کرد: در سال‌های اخیر شاهد عملکرد موثری در حوزه تحقیقات کشاورزی در سال‌های اخیر در استان عملکرد موثری بودیم که در این موضوع نیاز است که این دستاوردهای علمی در عمل به بار بنشیند و همچنین  آثار آن در مدیریت بهینه آب و الگوی کشت استان محسوس باشد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین تکلیف در توسعه بخش کشاورزی استان شناسایی اولویت‌ها و محرک‌های افزایش تولید است که باید این راستا باید سهم مشارکت جویی بهره‌برداران تقویت شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی عنوان کرد: امسال از دستاوردهای همکاری و هماهنگی بین دستگاهی در استان کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی مراتع و جنگل‌های این استان را می‌توان نام برد.

فرخی خاطرنشان کرد: دو هزار و ۵۰۰ ریال کاهش تولید از طریق گازرسانی به واحدهای مرغداری و پرورش طیور را داشتیم که اگر این روند ادامه داشته باشد در بهره‌مندی واحدها از گاز طبیعی زمینه کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: در صورتی که مشکلات صندوق بیمه کشاورزان برطرف شود زمینه کاهش خسارت و ریسک پذیری این واحدها در زمان وقوع حوادث فراهم می‌شود که در این راستا باید اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی