پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۷:۵۰

۲۲ هزار نفر از استان مرکزی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۲۲ هزار نفر از استان مرکزی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی؛

۲۲ هزار نفر از استان مرکزی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

اردوهای راهیان نور

۲۲ هزار نفر از استان مرکزی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

به نقل از تسنیم، سرهنگ محسن گلشن‌زاده امروز در نشست خبری راهیان نور استان مرکزی با اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور اظهار داشت: پیام راهیان نور پیام ارزش‌ها و رشادت‌های افرادی است که در مدت هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی به فرمان امام خمینی(ره) حضور پیدا کردند و جان خود را در طبق اخلاص قرار دارند تا اسلام پایدار و باقی بماند.

وی افزود: امام خمینی(ره) می‌فرمایند حفظ جمهوری اسلامی از حفظ جان یک نفر حتی اگر آن شخص امام زمان(عج) باشد مهم‌تر است زیرا امام زمان هم جان خودش را برای اسلام فدا می‌کند در نتیجه شهدا جان خود را در این راه فدا کرده و انقلاب اسلامی را با خون خود آبیاری کردند.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: امروز ۲۰ اسفند ماه روز ملی راهیان نور که است که مقام معظم رهبری در این باره می‎فرمانید اگر نبودند و در این منطقه سد راه دشمن نمی‌شدند سرنوشت ایران و اسلام جور دیگر رقم می‌خورد.

گلشن‌زاده بیان کرد: مقام معظم رهبری شب گذشته و سال گذشته درباره راهیان نور سخنی بیان کرده و در این سخن راهیان نور را به عنوان یک فناوری بیان کردند و فرمودند راهیان نور فناوری استخراج گنجینه‌های دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: در راستای برنامه‌های راهیان نور چند مرحله زمانی را پشت سر گذاشتیم به این معنی که یک دوره زمانی سالانه داریم که از ۳۰ فروردین هر سال آغاز و تا ۳۰فروردین سال بعد ادامه پیدا می‌کند و در این دوره یکساله چند گونه اعزام با عناوین مختلف را داریم.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: نخستین اعزام راهیان نور، راهیان نور عمومی غرب است که از تاریخ ۳۰فروردین تا ۳۰شهریور ماه ادامه دارد و امسال به طور تقریبی حدود سه هزار نفر را به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام کردیم.

گلشن‌زاده خاطرنشان کرد: در مرحله دوم از ۱۵مهرماه امسال تا ۱۵ اسفند حدود هشت هزار دانش‌آموز را به مناطق عملیاتی اعزام کردیم و هنوز هم متقاضی وجود داشت اما برخی عوامل سبب جلوگیری از ادامه این روند شد.

وی اضافه کرد: سومین مرحله از اعزامی‌های راهیان نور دانشجویان بودند که از ۱۷ اسفندماه آغاز شده و تا ۲۵ همین ماه هم ادامه دارد که تا امروز دو دوره اعزام شده و آخرین دوره هم از ۲۲ اسفند آغاز می‌شود و بیست و پنجم خاتمه پیدا می‌کند که در این دوره هزار و ۵۰۰دانشجو اعزام شده است.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در آخرین دوره زمانی راهیان نور عمومی جنوب کشور هشت هزار نفر اعزام داریم که به دو قسمت تقسیم می‌شوند، بخشی در حدود چهار هزار نفر با اتوبوس‌ها و ثبت نام در پایگاه‌ها اعزام می‌شوند و بخشی هم راهیان نور خودجوش است به این معنی که امکانات لازم برای آنها در مناطق عملیاتی جنوب را فراهم می‌کنیم و آنها با وسیله نقلیه شخصی خود سفر می‌کنند که در اندیمشک، اهواز و خرمشهر استقرار داریم.

گلشن‌زاده بیان کرد: تا پایان امسال در این دوره یکساله از فروردین امسال و یک ماه از سال ۹۷ بیش از ۲۲ هزار نفر از دلداگان شهدا در مجموع اعزام می‌شوند که تنها در حدود شش هزار نفر از این تعداد باقی مانده که آنها هم در این مدت زمانی اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی