پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۱۶:۵۵

اکران مستند “نان‌گزیده‌ها” به‌دلیل کارشکنی‌ها در دانشگاه اراک لغو شد

اکران مستند “نان‌گزیده‌ها” به‌دلیل کارشکنی‌ها در روند اکران این مستند و عدم‌اجازه ورود مدعوین مراسم لغو شد.

اکران مستند “نان‌گزیده‌ها” به‌دلیل کارشکنی‌ها در دانشگاه اراک لغو شد

نان‌گزیده‌ها

اکران مستند “نان‌گزیده‌ها” به‌دلیل کارشکنی‌ها در دانشگاه اراک لغو شد

به نقل از تسنیم، استان مرکزی که از آن به‌عنوان قطب صنعت کشور یاد می‌شود شاهد حضور صنایع بزرگ و مادر و نیز صنایع کوچکی است که البته این صنایع در چندسال اخیر با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بوده‌اند.

مشکلاتی که این روزها هنوز صنایعی مانند هپکو با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به‌دلیل سوءمدیریت‌ها بارها و بارها استان مرکزی و شهر اراک شاهد تجمعات کارگری بوده است.

“نان‌گزیده‌ها” مستندی به‌نویسندگی و کارگردانی “محمدرضا حاج‌محمدحسینی” از مستندسازان جوان و انقلابی استان مرکزی و تهیه‌شده در خانه مستند انقلاب اسلامی است.

این مستند به روایت روند اشتباه در خصوصی‌سازی صنایع می‌پردازد که نقش نخست آن مربوط به کارخانه مهم و بزرگ هپکو است که به‌دلیل سوءمدیریت و اشتباهات در روند خصوصی‌سازی این صنعت مهم با بحران روبه‌رو بوده و همین امر سبب بارها تجمعات کارگری در استان شده است.‌ روند اشتباه در خصوصی‌سازی صنایع بزرگ و مادر با چندین هزار کارگر موضوع اصلی مستند نان‌گزیده‌ها شده ‌که به‌زودی در استان مرکزی به‌روی پرده نقره‌ای سینما خواهد رفت.

قرار بر این بود عصر امروز به‌همت انجمن‌ اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک نخستین اکران مستند نان‌گزیده‌ها با حضور‌ مسئولان‌ استانی، اساتید و دانشجویان امروز (شنبه) ساعت ۱۵ در سالن‌ شهید چمران دانشگاه اراک انجام شود اما بسیاری از مسئولان دولتی به‌ویژه مسئولان ارشد استان مرکزی به‌بهانه حضور معاون رئیس‌جمهور در مراسم اکران این مستند طفره رفتند.

این درحالی بود که کارگران در نامه‌ای به ابتکار از وی برای حضور در مراسم اکران این مستند دعوت کردند اما با این‌همه مسئولان ارشد استان مرکزی با بهانه حضور ابتکار از حضور در مراسم کنار کشیدند و براساس شنیده‌ها، تنها به حضور مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی بسنده کردند.

در عین حال با کارشکنی آشکار، مسئولان دانشگاه اراک نیز مجوز لازم برای حضور تشکل‌های کارگری، رسانه‌ها و حتی مسئولان استانی و شهرستانی را که به مراسم دعوت شدند جز یک رسانه خاص ندادند، بنابراین مسئولان این تشکل دانشجویی که با چنین وضعیتی روبه‌رو شدند به‌رغم استقبال گسترده مردمی و به‌ویژه کارگری از اکران مستند و تبلیغات انبوه، ناگزیر به لغو مراسم شدند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی